Zájezdy do Ruska a Asie
  +420 224 210 271

Transsibiřská magistrála 


 

Zastávky na transsibiřské magistrále

 • St Petersburg

 • Moskva

 • Kazaň

 • Jekatěrinburg

 • Novosibirsk

 • Krasnojarsk

 • Irkutsk

 • jezero Bajkal

 • Ulan Ude

 • Vladivostok

 • Ulánbátar

 • Peking

Město císařů a revolucionářů

Saint-Petersburg byl založen Petrem I. - první císař Ruské říše - v roce 1703 město bylo výkladní skříní Ruska jeho vlastním způsobem pro již po tři století. Muzeum města, právem nazývané Benátky severu, se nachází na 42 ostrovech Něvy a jejích přítoků. Ulice a domy, které uvidíte byli svědky nesčetných významných událostí. Zde byla ruská říše založena, zde vystřelil revoluční křižník Aurora. Navštívíte Ermitáž, která se nachází v Zimním paláci, která uchovává sbírku uměleckých děl zařazených do seznamu top-ten muzeí na světě. Bronzový jezdec, katedrála Sv. Isaaka - to jsou kulturní památky, bez kterých by St. Petersburg byl jako Řím bez Kolosea nebo Paříž bez Eiffelovy věže. Městské předměstí fascinuje milióny turistů: Pavlovsk, Schlüsselburg, Carském Selo ...Uvidíte nejlepší tvorbu řemeslníků minulosti, letní sídlo ruských carů, Petrodvorec, s jeho nádhernými interiéry a ohromující krásou fontán , se slavný Samsonem, jež trhá čelist lva, jež navždy okouzlí vaše srdce.

Další informace o zajezdech do Saint-Petersburgu >>>

Nabízíme výlety a prohlídky v St Petersburgu

 • Návštěva císařské rezidence - Peterhof
 • Velká okružní jízda s návštěvou nádherných kostelů
 • Třpytivé mozaikové a mramorové vzory podlah v kostele Spasitele krve
 • Ikony se zlatý mozaikami a sloupy z malachitu a lazuritu ve velké katedrále svatého Isaaka
 • Návštěva státní Ermitáže
 • Tamní sbírka zahrnuje více než tři miliony uměleckých děl a artefaktů světové kultury

Read more

Hlavní město pěti států

Pro svou staletí trvající historii se starověká Moskva stala hlavním městem pěti států – velkovévodství , carského Ruska, Ruské říše, Sovětského svazu a konečně moderní ho Ruska. Symbol města, Rudé náměstí, vás bude čekat s unikátní architekturou chrámu Pokrovsky, uvidíte kremelský hodinový zvonek, který celá země používá k měření času. Moskevský Kreml je jako pohádková země skrytá za zdí. A uvnitř jsou chrámy Kremlu. Katedrála Dormit je nejstarší v celé Moskvě, zde probíhaly korunovace všech carů a císařů. Katedrála archanděla je hrobkou ruských panovníků, kteří vládli před Petrem I. Další velmi známé místo je Car Zvon - velká zvonová věž. Nebudete moci projít kolem Cara Pušky a Cara Zvonu bez obdivu nad ruskou dovedností. A pak nezapomeňte navštívit moskevské metro, nejkrásnější metro světa! Jsme si jisti, že vše, co uvidíte v Moskvě, Vás bude navždy provázet.

Další informace o zajezdech do Moskvy >>>

Nabízíme výlety a prohlídky v Moskve

 • Velká prohlídka města.
 • Návštěva moskevského Kremlu, který je symbolem Ruska, jeden z největších architektonických komplexů na světě, pokladnice památek a umění.
 • Procházka po ulici Arbat.
 • Katedrála Krista Spasitele.
 • Prohlídka stanic metra v Moskvě.


Read more

Dobytí Kazaňského chanátu

Starobylé město, hlavní město velkého Kazaškého chanátu, bylo sloučeno se státy Ruska v XVII. století v důsledku řady válek, které trvaly více než sto let. Po dlouhém obléhání dobyvatel Kazaně, Ivan N Hrozný, město zničil. A položil v Kremlu bílý kámen jako symbol věčné moci vévodství Moskvy. Dnes je centrální část Kazaně právem zařazena do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Turisti uvidí desítky historických a architektonických památek: Kazaňský Kreml, Mešitu Kul Šerif, Petropavlovskou katedrálu, věž Soyembiko.

Nabízíme výlety a prohlídky v Kazaňi

 • Velká prohlídka města "Stará Kazaň».
 • Tatarské hlavní město se nachází na malebném břehu řeky Volhy.
 • Ve folklórním programu «Tugan Avalim» poznáte tatarský charakter.
 • Prohlídka pamětihodností v Kazani.
 • Oběd odhalující tajemství tatarské kuchyně.


Read more

Mezi Evropou a Asií

Jekatěrinburg byl pojmenován Petrem Velikým v roce 1723 po jeho manželce , budoucí císařovně Ekaterině I. V tomto jedinečném městě budete moci stát jednou nohou v Evropě a druhou nohou v Asii! Velké sibiřské trasy, které kdysi spojovaly dva kontinenty, procházejí také Jekatěrinburgem. Zde se odehrálo krvavé drama, které ukončilo historii ruského císaře v červenci 1918: císař Nicholas II a jeho rodina byli zastřeleni v domě obchodníka. Vedle kostela navštívíte Ganina-Yama, kostel postavený na utajeném místě, kde pohřbili členy popravené císařské rodiny. Dnes je Jekatěrinburg městem hutníků: kov, který se zde vyráběl, byl použit například k pokrytí střechy britského parlamentu a jekatěrinburská ocel byla použita pro stavbu Sochy Svobody, symbolu USA.

Nabízíme výlety a prohlídky v Jekatěrinburgu

 • Prohlídka města je věnovaná posledním dnům posledního ruského císaře. V rámci exkurze uvidíte Chrám na krvi pojmenovaný na památku tragické historické události, dále ortodoxní klášter s chrámy, které jsou považovány za perly ruské architektury
 • Navštívíte památník postavený na hranici Evropy a Asie


Read more

Město vědy

V roce 1903 je vydán dekret udělující tehdejšímu Novonikolajevsku status města, (to byl název budoucího Novosibirsku ). Nicholas II pomýšlel o přestěhování hlavního města Ruska sem. Ale tento záměr mu nevyšel, město neobdrželo status hlavního města. V sovětském období Novosibirsk získal pověst jako symbol Stalinova teroru. V místní věznici bylo vyneseno průměrně 74 rozsudků smrti za den. Dnes je Novosibirsk městem akademické vědy. Město však neztratilo kouzlo své minulosti. O to se starají zaměstnanci muzea Březová kůra, muzea Slunce a muzea vlaků. V každém případě doporučujeme navštívit novosibirskou přehradu, známou také jako moře Ob.

Dorazíte do oblasti s bohatou historií a unikátními sibiřskými architektonickými památkami a přírodou.

Nabízíme výlety a prohlídky v Novosibirsku

 • Prohlídka města: Železniční muzeum, balet a dům opery, starobylé ulice, řeka Ob a její promenáda.


Read more

Krasnoyarsk je jedno z největších měst Sibiře.

Moderní život a dědictví minulosti jsou tu úzce spjaty. Jsou reprezentovány nespočtem architektonických a historických objektů. Krasnoyarsk je také bohatý na muzea, divadla, galerie, krásné parky a další pamětihodnosti, každá má svůj vlastní příběh. Program naší exkurze Vás obeznámí s krásami města, odhalí Vám jeho skrytá zákoutí, o kterých jste dosud nevěděli.

Nabízíme výlety a prohlídky v Krasnojarsku:

 • Prohlídka města/autem, žádné muzeum, 3 hodiny, 1 osoba= € 129, 2 osoby = € 129, 3-4 osoby = € 188 
  Ukážeme Vám nejzajímavější místa tohoto města: náměstí Mira s výhledem na Jenisej, památník Andreji Dubenskému, vrch Karaulnaja, ze kterého je krásná vyhlídka na město. Navštívíte také kapli Praskovjra Pjatnitskaja a projdete se starými uličkami, řekneme si odkud pochází jejich názvy, poznáte, jak se naše město měnilo a rostlo. Zaručeně si Krasnojarsk zamilujete.

  Výlet je nabízen celoročně.
 • Prohlídka města/autem, 1 muzeum, 4 hodiny, 1 osoba = € 183, 2 osoby = € 190, 3-4 osoby = € 267
  Zveme Vás do krasnojarského regionálního muzea – perly Sibiře, nepochybně jednoho z nejlepších historických a etnogr
  afických muzeí v Rusku. Muzeum bylo po rekonstrukci otevřeno v roce 2001 a nyní nabízí unikátní historickou sbírku. Uvidíte unikátní exempláře minerálů nalezených na Sibiři. Budete mít samozřejmě také možnost si minerály koupit a odvézt s sebou domů jako suvenýry, jako svůj malý kousek Sibiře.
  Výlet je nabízen celoročně. (denně kromě pondělí)
 • Výlet do Stolby 5 hodin, autem a 3 km chůze 1 osoba = € 278, 2 osoba = € 286, 3-4 osoby= € 458
  Krasnojarsk je znám nejen jako kulturní a historické město, ale je ceněn i pro krásu přírodních památek. Pokud jste aktivní a plní energie, tento výlet je přesně pro Vás. Zveme Vás na procházku do přírodní rezervace "Stolby" nebo jeďte autem a navštivte zábavní park "Bobrovy Log" – sportovní a lyžařský komplex nové generace, využívající špičkové světové technologie. Můžete podniknout výstup provazovou stezkou s průvodcem a pokochat se krásným výhledem na město a užít si zábavu.
  Pokud jste už byli v Krasnojarsku, ale dosud jste navštívili přírodní rezervaci “Stolby”,neviděli jste tedy srdce města, jeho plíce, jeho duši. Pro ty, kteří rádí dovolenou aktivně nebo klidně, kteří rádi poznávají nova místa a objevují panoramatické výhledy, kteří rádi splývají v harmonii s přírodou, nabízíme výlet do Stolby. Tohle místo je nezapomenutelné. Na rozdíl od ostatních výletníků nemusíte šlapat 7 km, abyste se dostali k “První Stolbe”. Náš řidič Vás nahoru odveze.
  Výlet je nabízen celoročně. (v zimě může být pěší trasa delší)
 • Vodní exkurze po Jeniseji do města Divnogorsk s návštěvou krasnojarské hydroelektrárny, vyhlídkové místo Car Ryba - 5 hodin 1 osoba = € 208, 2 osoby = € 112, 3-4 osoby = € 87, 5-6 osob = € 73.
  Každý, kdo navštívil Krasnojarsk, je uchvácen silou řeky Jenisej a nekonečnou tajgou, která město obklopuje. Nejlepší způsob, jak si užít krásu Sibiře je výlet motorovou lodí “Raketa”, plavit se po řece do města Divnogorsk a zpět do Krasnojarsku autobusem. Na cestě zpět se zastavíme na vyhlídkovém místě známém jako Car Ryba, kterého je na Jenisej krásný pohled. Průvodce Vám poví legendy o mocném Jeniseji a jeho dceři. V okolí žije mnoho národů a každý národ má svou vlastní legendu a příběh o této krásné řece. Výlet je pořádán od konce května do poloviny září.
  Cena výletu zahrnuje:
  transport, služby průvodce, lístek na motorovou loď (jizdní řád lodě je třeba upřesnit)


Read more

Sibiřský Petrohrad

Irkutsk byl založen v roce 1661 jako pevnost na daleké ruské hranici. Ale již o 50 let později se stal velkým obchodním městem, centrem obchodu s Čínou s vytěženým zlatem. Na konci XVIII. století byla založena rusko-americká obchodní společnost v Irkutsku obchodníkem G. Shelikhovem, působila nejen ve východní části Ruska, ale také v ruské Americe – dnešní území USA , stát Aljaška ... Před revolucí byl Irkutsk často nazýván Sibiřským Petrohradem a v roce 1918 to bylo centrum prozatímní vlády admirála Kolčaka. Admirál byl poté zde zastřelen v únoru 1919.

Mnoho starých památek bylo v Irkutsku zachováno: vlakové nádraží, budova vězení Irkutsk, kostel Spasitele, kostel Zjevení Páně a kostel Proměnění Páně, zrekonstruovaná katedrála Alexandra Něvského a více než 700 dřevěných konstrukcí, mezi nimiž jsou dům obchodníka Shubina a tzv. Dům krajky.

Nabízíme výlety a prohlídky v Irkutsku

 • Výlet do historického centra města včetně návštěvy domu Děkabristů, domu "dřevěné krajky, dále nejkrásnější ulice města - Bolshaya Prospektnaya, dnes - Karl Marx ulice.
 • Skanzenová čtvrť města «Irkutriská Sloboda», čtvrť rekonstruovaných městských budov na 19. – 20. století.
 • Návštěva etnografického muzea Taltsy, které se nachází na malebném místě na pravém břehu řeky Angary.

Read more

Zázrak přírody

Budete uchváceni krásnou přírodou jezera Bajkal. Bajkal je nejhlubší jezero na světě, obsahuje pětinu zemské pitné vody. Plavba na motorové lodi po vodách Bajkal, představte si, že před více než sto lety se zde plavil i poslední ruský car, pak dědic trůnu, korunní princ Nicholas. Stejně jako Vy, přišel na břeh v malé vesnici, se setkal s lidmi, ochutnali místní kuchyni. Ale budoucí císař se pouze nebavil. Císařským dekretem založil pravidelnou lodní dopravu na Bajkalu. Ve stejné době Nicholas II nařídil začít stavět Krugobajkalskou železnici, po které můžete cestovat a obdivovat jedinečné krásy krajiny z oken vlaku.

Další informace o zajezdech na jezero Bajkal >>>

Nabízíme výlety a prohlídky na jezere Bajkal

 • Výlet lodí do vesnice Listvjanka, která je nejbližší osadou na břehu jezera Bajkal
 • Oběd formou pikniku
 • Vyhlídková plošina, kamenná vyhlídka Čersky s krásným výhledem na jižní části jezera a pramen řeky Angara je jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty a fotografy
 • Návštěva Bajkalského muzea, které se zaměřuje na flóru a faunu jezero
 • Návštěva místní rybího trhu

Read more

Kozácká pevnost

Ulan Ude založili ruští kozáci jako zimní chatu, ale poté osada obdržela status města dekretem Ekateriny Veliké. Ulan Ude unikátní svým historickým a kulturním dědictvím byl zahrnut do seznamu měst Historické dědictví Ruska. Muzea, divadla, vědecké ústavy a laboratoře - město, které kombinuje dva protiklady-pragmatickou vědu a duchovní kulturu, které nese jeho tradice po staletí. Dokonce erb Ulan Ude představuje soyombo - tradiční mongolský symbol věčného života ( slunce, měsíc, rodinný krb).

Nabízíme výlety a prohlídky v Ulan Ude

 • Prohlídka tohoto jedinečného města na křižovatce Ruska, Číny a Mongolska. Etnická a kulturní rozmanitost této oblasti nabízí jedinečné pochopení svého dědictví světových náboženství.
 • Návštěva kostelů: datsan «Khambyn Khure» na Vrchní Berezovce, ženský datsan «Zungun Darzhaling», katedrála Odigitria, kostel Nejsvětější Trojice.
 • Exkurze a recepce v tradiční burjatské jurtě, folklorní program. Pohostinní Burjati Vás naučí, jak vařit tradiční buryjatske jídlo pozy, jak hrát kostky, používat luk, nosíit tradiční burjatský kostým, sestavit a rozebrat plstěnou jurtu.

Read more

 

Nabízíme výlety a prohlídky v Vladivostoku

 • Exkurze na Ruský ostrov (nový most), autem 2hodiny: 1-4 osoby, první osoba € 78 , každá další – € 16 Vezmeme Vás na Ruský ostrov, kde byla tajná vojenská základna, která po léta zajišťovala obranu přístavu Vladivostok. Až v roce 1995, kdy ztratila obranný význam, byla zpřístupněna veřejnosti. Ostrov se nyní stává velmi populárním letním plážovým resortem. Navštívíte Vorošilovskou baterii, nynější vojenskou základnu na ostrově. Komplex vybudovaný před více než 80ti lety Vás zaujme svou složitým uspořádáním, racionální organizací a efektivitou.
 • Plavba po zálivu Zlatý roh s průvodcem (1hod 40 min): 1-4 osoby: první osoba = € 74, každá další = € 16. Uvidíte zblízka uceleně zrenovovaný přístav Zlatý roh, ruský největší pacifický námořní přístav. Uvidíte tři části: rybářský přístav, námořní bázi a obchodní přístav. Na kotvištích uvidíte mnoho lodí vykládajících zboží a z Amurského zálivu je krásný pohled na panorama vladivostockých kopců.

Read more

Red Hero

Ulánbátaru - hlavní město Mongolska, město, které změnily nejen jeho jméno několikrát, ale i jeho umístění. Dvě společnosti se žije v Ulánbátaru, kočovníci a modemu lidé v ulicích tohoto města jsou přeplněné natolik odlišné, ale přesto spojit lidi, kdo nosí tradiční kroje ostatní obleky z nejlepších návrhářů. Pouze v Ulánbátaru můžete vidět vůz na hlavní ulici v těsné blízkosti Mercedes nebo tržní prodejní zvířat a módní oblečení. Abych to jednoduché, můžete vidět vše, co v Ulánbátaru.

 • Návštěva známý buddhistický klášter Gandan, kde se nachází slavný 26,5 metrů vysoká zlatá socha Migjid Janraisig.
 • Návštěva Památníku Zaisan a mají výlet do parku Buddhy.
 • Uvidíte náměstí Stikhbaatar a Muzeum přírodní historie, a uvidíte, liší ¬ vých druhů minerálů, drahých kamenů; flora a fauna Hangai a Gobi; plněné vzácné zvířata, atd.
 • Státní muzeum historie Mongolska, kde archeologické materiály, fotografie a schémata paleontologických a vykopávkami jsou prezentovány. Mince, zbraně, národní oblečení, předměty pro domácnost. Náboženské kultovní předměty, sošky, hodinky
 • folklór show.

Read more

Nebeská říše

Peking - jeden z dávných hlavních měst Číny, která nese název oficiálního hlavního města Nebeské říše. Tiananmen Gate, Zakázané město, Velká čínská zeď, Letní palác a Chrám nebes oblasti musí vidět při návštěvě Pekingu. Pokud máte rádi muzea, pak Gugun - bývalého Císařského paláce je místo pro vás - největší stát muzeum Číny vás přivítá vidět zázrak Nebeské říše.

 • Návštěva Velké čínské zdi a Náměstí nebeského klidu - kde Národní muzeum Číny, Dům lidových setkání, Památník národního hrdiny a Mauzoleum Mao Ce-tung se nachází.
 • na návštěvě císařského paláce Gugun (Zakázané město), hlavní zámecký komplex čínských císařů z XV na začátek XX století.
 • navštíva chráma nebes, Park národností Číny,
 • Národní stadion "Ptačí hnízdo"
 • Peking Zoo.
 • Farewell

Read more

Rusko je tajemná země, kterou se již mnozí  snažili pochopit . I Lev Tolstoj a Fjodor Dostojevskij psal o ruské neklidné duši rozpolcené mezi orientální tradice a západní civilizaci. Abychom pochopili  Rusko, musíme sednout na vlak a procestovat ho ze západu na východ. A pro tento účel bude Trans-sibiřská železnice perfektní  - nejslavnější  železniční dráha na světě - cesta k srdci Ruska.

Tisíce kilometrů daleko od pobřeží Baltského moře až k Tichému oceánu - uslyšíte tlukot železného srdce, toho, co mlčí o tom, čím je inspirován. Jen věřit v cestu a země odhalí svá skrytá tajemství.

Uvidíte Rusko v celé jeho historické velikosti, směs kultur a úspěchů,  architektonické krásy a extravagance, rozmanité a sjednocené, spojující různé druhy lidí a náboženství.

Můžete si vybrat, kde začnete  svou cestu: ve slavném Saint-Petersburgu – v severní metropoli,  báječné  ve své kráse nebo  ve starobylé a záhadné Moscovii. Cesta pokračuje, další zastávkou je Kazaň - hlavní město starověkého tatarského chanátu, na místě,  které spojovalo křesťanství a islám. Jekatěrinburg, Novosibirsk, Irkutsk - každé město skrývá mnohá tajemství.  Zde se tvořily dějiny ruského státu, historie plná rozporů.

Jezero Bajkal je vstupním bodem do ruské Asie. Místní obyvatelé je nazývají "moře Bajkal". Nachází se v centru asijského kontinentu, na hranici Irkutského kraje a republiky Buryatia. Je to nejhlubší jezero na světě, největší přírodní rezervoár pitné vody.

Ulan-Ude - poslední ruské město na této cestě. Další zastávkou je exotická Asie: Mongolsko - Ulánbátar, čínský Peking. Z východu - slunce stoupá a pohybuje se zpět na západ.

Vrátíte se domů obohaceni  o nové poznatky. Když se Vás zeptají na Vaše dojmy, budou Vám naslouchat  s ústy dokořán. Transibiřská magistrála  obrátí celý váš pohled na Euroasii vzhůru nohama,  na křižovatku dvou různých částí světa, Evropy a Asie.

To je Rusko: vyřešit jeho záhadu znamená projet ho křížem ze západu na východ.

Přihlašte se