Zájezdy do Ruska a Asie
  +420 224 210 271

Kyrgyzstán

Kyrgyzstán – pohádková středoasijská země, fascinující a lákající svými přírodními krásami. Její turistický potenciál je obrovský! Kyrgyzstán je poměrně dobře vyvinutá republika s bohatou historií, neobyčejnou kulturou a neobvyklým množstvím zajímavých tradic. Kyrgyzstán, který se nachází se na křižovatce tras Velké hedvábné stezky a ve kterém se dosud zachovaly jedinečné starobylé památky, organicky se prolínající s moderními budovami, je schopen nabídnout svým hostům spoustu nezapomenutelných zážitků. Poznávací zájezdy po celé zemi jsou velmi populární mezi zvídavými turisty z blízkého i dalekého zahraničí.

Kyrgyzstán je skutečným „horským rájem", zasazeným mezi pouště Uzbekistánu, stepi Kazachstánu, drsné hory Tádžikistánu a řídce osídlené, vyprahlé pláně západní Číny (Sin-ťiangu). Napříč celým územím Kyrgyzstánu se táhnou dvě největší horská pásma na Zemi - Ťan-Šan a Pamír, s vrcholy patřícími k nejvyšším na světě – Pik Pobědy (7439 m), Pik Lenina (7134 m) a s nádherným pyramidovým vrcholem Chan-Tengri (6995 m). Horolezci, lyžaři, snowboardisti, milovníci horské turistiky (trekking, hiking) a další extrémní sportovci navštěvují překrásné horské oblastí Kyrgyzstánu v zimě i v létě.

Díky svým majestátním horám a mírnému kontinentálnímu podnebí je Kyrgyzstán považován za kraj největších ledovců na světě, kraj obrovských sněhových polí, dravých horských řek, tyrkysových horských jezer okouzlujících množstvím trav, různobarevných alpských luk, rozmanité flóry a fauny úrodných údolí.

Jednou z hlavních kyrgyzských znamenitostí je jezero Issyk-Kul. Do penzionů a rekreačních středisek na jeho březích se každoročně sjíždí obrovské množství milovníků plážové rekreace.

Při návštěvě Kyrgyzstánu nelze v žádném případě vynechat její nejdůležitější města - Biškek a Oš. Jsou navzájem velmi odlišná, ale v obou vládne atmosféra srdečnosti, světla a tepla.

V posledních letech se v této zemi rychle rozvíjí tzv. Džajoo-turistika, ubytování v jurtách kočovníků hluboko v horách Pamíru a Ťan-Šanu, v naprosté izolaci od civilizace.

Cestování po přírodních i lidskou rukou stvořených pamětihodnostech Kyrgyzstánu je provázeno neměnnou pohostinností místních obyvatel a neobvyklou kyrgyzskou kuchyní, stejně jako staletými tradicemi a zvyky starobylého národa.

Vítejte ve slunném Kyrgyzstánu!

Přihlašte se